laboratorium przygody
      home
      festiwale
      program
      goście festiwalu
      nagrody
      konkursy i wystawy
      kronika
      laboratorium przygody
      wielka lekcja geografii
      wielka włóczęga
      informacje
      kontakt
      Adventure & Music            Meeting


Laboratorium Przygody
21 listopada 2014 r.
Sala Widowiskowa Politechniki Łódzkiej
al. Politechniki 3a w Łodzi
współorganizator: Politechnika Łódzka

   Szanowni Państwo,

   Od 1999 roku odbywa się w Łodzi Explorers Festival, na który składają się spotkania ze światowymi indywidualnościami alpinizmu, eksploracji, sportu, sławnymi globtroterami i odkrywcami, wybitnymi fotografikami i twórcami filmów dokumentalnych, zawody sportowe, konkursy, wystawy fotograficzne i warsztaty. W festiwalu udział biorą znakomici goście z całego świata, ludzie powszechnie cenieni i szanowani za swoje osiągnięciach, najczęściej wpisani w historię światowej eksploracji.
   Po raz drugi, podczas tegorocznego 16. Explorers Festival, odbędzie się Laboratorium Przygody 2014, część festiwalu dotycząca nowoczesnych technologii i możliwości ich wykorzystania w dziedzinie eksploracji, przygody, podróży i sportu. Laboratorium jest niestandardową formą popularyzacji nauk ścisłych, łączącą trzy wykłady teoretyczne nauczycieli akademickich reprezentujących polskie wyższe uczelnie, trzy pokazy multimedialne znanych polskich i zagranicznych postaci ludzi przygody, sportu i podróży, którzy wykorzystują w swoich działaniach nowoczesne rozwiązania i technologie.
W ramach Laboratorium Przygody odbędzie się Kolokwium z Adrenaliny, mające charakter testu - konkursu, zawierającego pytania dotyczące podstawowej wiedzy z zakresu nauk ścisłych, głównie fizyki, i wykładów poprowadzonych w czasie laboratorium, mających wyłonić najlepszych uczniów i najlepsze szkoły. Dla zwycięzców - uczniów i nauczycieli, przewidziane są cenne nagrody rzeczowe.
   Do udziału w Laboratorium zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wydelegowanie z każdej ze szkół maksymalnie po 10 - u uczniów, pod opieką nauczyciela. Jeśli możliwe będzie przyjęcie większej liczby uczniów z każdej ze szkół, powiadomimy o tym i poprosimy o uzupełnienie składu.
Laboratorium Przygody odbędzie się 21 listopada 2014 roku (piątek). Szczegółowy harmonogram prześlemy po zamknięciu listy uczestników.
   Prawidłowo wypełnione zgłoszenia prosimy przesyłać wyłącznie
e-mailem pod adres: biuro@festiwalgor.pl * (druk zgłoszenia do pobrania ze strony).
O udziale w zadecyduje kolejność zgłoszeń !

   W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt pod numerem tel. 509 822 050.
   O historii Explorers Festival i Laboratorium Przygody więcej na naszej stronie www.explorersfestival.pl


pozdrawiam Zbigniew Łuczak
pomysłodawca festiwalu

 

 | program | goście | nagrody | konkursy i wystawy | kronika | wielka lekcja geografii | informacje | kontakt |