|
|
|
Konkurs Form
Wizualnych i Sztuki Prezentacji
ARTSHOW 2002 |
|
|
|
|
|
|
|
The Grand Prix
- Golden Frame
(500 Euro)
Lost on Everest
reżyser: Peter
Firstbrook
producent: Peter
Firstbrook, NOVA, BBC Television, Wielka Brytania
|
|
|
|
Do pokazów finałowych
dopuszczono następujące filmy: |
|
|
|
Roadmen
of the Impossible
Reżyser: K-soul
Operator: K-soul
Scenariusz: K-soul
Montaż: K-soul
Producent: Triangle Vert Productions (Szwajcaria)
Czas: 16 min.
Rok produkcji: 2001
Treść: niebezbieczna praca przy usuwaniu obrywów
skalnych i lawin. |
|
|
|
The
Winegrowers of the Sky
Reżyser: K-soul & Leonard
Operator: K-soul & Leonard
Scenariusz: K-soul & Leonard
Montaż: K-soul & Leonard
Producent: Triangle Vert Productions (Szwajcaria)
Czas: 16 min.
Rok produkcji: 2001
Treść: akrobatyczne umiejętności pilotów opryskujących
winnice na górskich stokach. |
|
|
|
Lost
on Everest
Reżyser: Peter Firstbrook
Operator: Ned Jonhstone, Thom Pollard, Dave Hahn
Scenariusz: Peter Firstbrook
Muzyka: Deborah Mollison
Producent: Peter Firstbrook, NOVA, BBC Television
(Wielka Brytania)
Czas: 49 min.
Rok produkcji: 2000
Treść: rekonstrukcja wyprawy z 1924 roku na Everest,
poszukiwanie i odnalezienie ciała G. Mallory`ego. |
|
|
|
Gauchos,
Gales and Gaffer Tape
Reżyser: David Jinks
Operator: David Jinks, Richard Whitwell
Scenariusz: David Jinks
Muzyka: Lemon Jelly, Zero 7, Calexico and Idiot
Priest, Colin Foster
Montaż: David Jinks
Producent: David Jinks (Wielka Brytania)
Czas: 43 min.
Rok produkcji: 2002
Treść: w związku ze Światowym Rokiem Gór, dwie grupy
brytyjskich wspinaczy jednocześnie penetrują góry
obu Ameryk. |
|
|
|
From
Nowhere to the Middle of Nowhere
Reżyser: John Silvester
Operator: Alun Hughes
Scenariusz: John Silvester, Alan Hughes
Producent: Alun Hughes (Wielka Brytania)
Czas: 46 min.
Rok produkcji: 1999
Treść: przelot podwójną paralotnią nad Himalajami. |
|
|
|
Il
Cristo della polvere
Reżyser: Lia G. Beltrami
Operator: Marco Mensa
Scenariusz: Lia G. Beltrami
Muzyka: Walter Zanetti
Montaż: Alberto Beltrtami
Producent: Lalibela Films SRL (Włochy)
Czas: 30 min.
Rok produkcji: 2002
Treść: życie mieszkańców Erytrei, jednego z najuboższych
krajów świata. |
|
|
|
Uzależnieni
od barometru
Reżyser: Wojciech Wiwatowski
Operator: Wojciech Wiwatowski, Bogusław Kowalski,
Michał Wiśniewski
Scenariusz: Wojciech Wiwatowski
Montaż: Wojciech Wiwatowski
Producent: Klub Wysokogórski w Toruniu (Polska)
Czas: 39 min.
Rok produkcji: 2002
Treść: wyprawa klubu do Patagonii. |
|
|
|
Extreme
Reżyser: Jon Long
Operator: Bill Reeve
Scenariusz: Jon Long
Montaż: Jon Long
Producent: Neils de JonFranken (Kanada)
Czas: 45 min.
Rok produkcji: 1998
Treść: sporty ekstremalne w mistrzowskim wykonaniu. |
|
|
|
Flying
fish
Reżyser: Dave Kwant, Alex Nicks
Operator: Dave Kwant, Alex Nicks
Scenariusz: Alex Nicks
Muzyka: Dave Kwant
Montaż: Dave Kwant
Producent: Dave Kwant (Szkocja)
Czas: 28 min.
Rok produkcji: 2002
Treść: wyprawa kajakarzy górskich paralotniami w
dolinę w Himalajach i spływ górską rzeką. |
|
|
|
Making
of timeless
Reżyser: K-soul
Operator: K-soul
Scenariusz: K-soul
Montaż: K-soul
Producent: Triangle Vert Productions (Szwajcaria)
Czas: 26 min.
Rok produkcji: 2001
Treść: narciarstwo ekstremalne w Norwegii z udziałem
Dominique`a Perret. |
|
|
|
Voyage
of the Nautilus
Reżyser: Simon Nasht, Trond
Eliassen
Operator: Havard Jenssen
Scenariusz: Simon Nasht, Trond Eliassen
Muzyka: Deborah
Montaż: Karl E. Rikardsen, Mike Lithgow, Bard L.
Fjulsrud
Producent: Kjell Eriksen (Norwegia)
Czas: 52 min.
Rok produkcji: 2001
Treść: historia wypraw łodzią podwodną na biegun
północny. |
|
|
|
Totenkirchl
Westwand
Reżyser: Hartwig Erdenkaufer
Operator: Hartwig Erdenkaufer, Ernst Janele
Scenariusz: Hartwig Erdenkaufer
Muzyka: Manfred Meier
Montaż: Hartwig Erdenkaufer
Producent: Lamprecht Audiovisuelle Produktionen
(Niemcy)
Czas: 26 min.
Rok produkcji: 1997
Treść: rekonstrukcja pierwszej wspinaczki 400 metrową
ścianą w masywie Wilder Kaiser |
|
|
|
From
the East
Reżyser: Guidas Kovera
Operator: Guidas Kovera
Scenariusz: Guidas Kovera
Muzyka: Andrus Gruzauskas
Montaż: Tomas Rugevicius
Producent: Guidas Kovera (Litwa)
Czas: 52 min.
Rok produkcji: 1998
Treść: podróż do Indii i Nepalu |
|
|
|
The
openning of the third eye
Reżyser: Dave Kwant, Steve Rogers
Operator: Dave Kwant, Steve Rogers, Kev England
Scenariusz: Dave Kwant, Steve Rogers
Muzyka: Phil Smith
Montaż: Dave Kwant, Steve Rogers
Producent: Dave Kwant (Szkocja)
Czas: 24 min.
Rok produkcji: 2001
Treść: czterech kajakarzy pokonuje górskie rzeki
Norwegii |
|
|
|
The
dream of Antarctica
Reżyser: Per Tomas Govertsen
Operator: Rolf Bae, Eirik Sonneland, Per T. Govertsen
Scenariusz: Rolf Bae, Eirik Sonneland
Muzyka: Per Tomas Govertsen
Montaż: Per Tomas Govertsen
Producent: Archipelago Film & Tv, TV 2 (Norwegia)
Czas: 52 min.
Rok produkcji: 2002
Treść: o spełnionym marzeniu dwójki młodych ludzi
- trawersie Antarktydy |
|
|
|
Za
cenę życia
Reżyser: Anna Teresa Pietraszek
Operator: Sławomir Woźniak
Scenariusz: Anna Teresa Pietraszek
Muzyka: Jerzy Adam Nowak
Montaż: Mirosław Jabłoński
Producent: Agencja Filmowa Telewizja Polska SA (Polska)
Czas: 30 min.
Rok produkcji: 2001
Treść: tragiczna wyprawa na K2 w 1986 roku jako
pretekst do rozważań o granicach poświęcenia
w ekstremalnym sporcie |
|
|
|
Everest:
The Substance of Dreams
Reżyser: Sebastian Alvaro
Operator: Manuel Rojo
Scenariusz: Sebastian Alvaro, Javier Ortega
Producent: TVE (Hiszpania)
Czas: 69 min.
Rok produkcji: 2001
Treść: historia pierwszych brytyjskich wypraw na
Everest z lat 1921 - 1924 |
|
|
|