konkursy i wystawy
      home
      festiwale
      goście festiwalu
      nagrody
      konkursy i wystawy
      kronika
      wielka lekcja geografii
      informacje
      kontakt
      artshow


Życie wód tropikalnych

Copyright fot. Aleksandra i Piotr Jabłońscy

Ciepłe i słone oceany tworzą szczególne warunki, w których rozwija się niezwykle bogate życie najrozmaitszych organizmów. Ten niepowtarzalny podwodny świat, o niespotykanej gdzie indziej palecie barw, kształtów i form,
starają się przybliżyć nam autorzy wystawy - Aleksandra i Piotr Jabłońscy. Rafy koralowe Oceanu Indyjskiego, Pacyfiku i Morza Czerwonego, obserwowane przez obiektyw, stały się dla nich najpiękniejszymi bohaterami fotograficznej historii, w której przekazują nam to, co mogli sami przeżyć podczas wielu podróży.


Aleksandra Jabłońska (Polska)
Asystent w Katedrze Zoologii Bezkręgowców i Hydrobiologii Uniwersytetu Łódzkiego.
Piotr Jabłoński (Polska)
Działa w sferze biznesowej w krajach azjatyckich.

Oboje są płetwonurkami i należą do Stowarzyszenia Ochotniczej Straży Pożarnej - Oddział Ratownictwa Wodnego
w Łodzi. Poznali już podwodny świat Bałtyku, Morza Północnego, Śródziemnego i Czerwonego, Oceanu Indyjskiego
i Pacyfiku. Nurkują też bardzo chętnie w polskich jeziorach. Zamiłowanie do podróży pcha ich ciągle w nowe strony świata, ale dużym sentymentem darzą Azję, gdzie byli już wielokrotnie. Są autorami kilkunastu pokazów slajdów i wystaw fotografii podwodnych i podróżniczych.

Wydział Zarządzania
ul. Matejki 22/26
Łódź
Wystawa czynna w dniach: 15 - 19 listopada 2006 roku


Dalej, wyżej... blisko

Copyright fot. Paweł Stšczek

W poszukiwaniu najpiękniejszych egzotycznych miejsc, krajobrazów, widoków i przyrodniczych niezwykłości, coraz częściej przemierzamy bardzo odległe zakątki naszego globu. W tej pogoni za czymś nadzwyczajnym, czasami również z chęci zaimponowania innym, nie uświadamiamy sobie, że tuż obok nas, na "wyciągnięcie ręki", znajdują się miejsca równie magiczne i godne uwiecznienia, jak te, odległe o setki czy tysiące kilometrów. Wystawa "Dalej, wyżej... blisko" to próba zestawienia obok siebie tych dwóch światów.


Paweł Stączek (Polska)
Doktor nauk biologicznych, pracownik naukowo-dydaktyczny Zakładu Genetyki Drobnoustrojów Uniwersytetu Łódzkiego. Członek Klubu Aquarius MultiBanku.
Przyznaje się do tego, że mieszanie bakteriom w genach to jednocześnie jego praca i pasja. Od dawna, jak prawdziwy globtroter, przemierza "tereny pofałdowane" i mało zaludnione, gdzie w spokoju może podglądać przyrodę. Początkowo była to Jura Krakowsko-Częstochowska, Beskidy, Tatry. Z czasem wyruszył poza Polskę, do Grecji, Japonii, USA, Argentyny i na Islandię, i tam również odnalazł wiele nadzwyczajnych miejsc, bo jest pewien, że one są wszędzie,
tylko trzeba chcieć je znaleźć.

Sala Kinowa PŁ
Al. Politechniki 3a
Łódź
Wystawa czynna w dniach: 15 - 19 listopada 2006 roku

 

| goście | nagrody | konkursy i wystawy | kronika | wielka lekcja geografii | informacje | kontakt | artshow |