goście festiwalu
      home
      festiwale
      goście festiwalu
      nagrody
      zawody
      kronika
      informacje
      kontakt
     
  Piotr Pustelnik (Polska)
Zdobywca dziesięciu z czternastu ośmiotysięczników. Realizuje plan zdobycia Korony Himalajów, Korony i Koronki Ziemi.
W tym roku wszedł na Kanczendżongę, Kilimandżaro i Monte Rosę.
     
Anna Abraszewska (Polska)
Pracownik naukowy Uniwersytetu Łódzkiego. Uprawia turystykę górską, narciarstwo, kajakarstwo i żeglarstwo. Jako pierwsza łodzianka przepłynęła jachtem Ocean Spokojny z Chile do Nowej Zelandii w poszukiwaniu m.in. wyspy R. Cruzoe. III miejsce w konkursie "Wielka Włóczęga" na najciekawszą prezentację.
     
Marek Arcimowicz (Polska)
Fotograf. Podróżnik. Dziennikarz. Uprawia wspinaczkę, trekking, rafting.
Uczestnik i organizator wypraw do Afryki, Tybetu, na Spitsbergen i subkontynent indyjski. W ubiegłym roku przemierzył ponad 5000 km mongolskimi bezdrożami.
     
Aleksandra Walczak (Polska)
Studentka kulturoznawstwa. Poznając świat, stara się lepiej poznać siebie. Dotarła już do Pakistanu, Iranu, Turcji i Indii. I miejsce w konkursie Wielka Włóczęga na najciekawszą prezentację.
     

 

Andrzej Ciszewski (Polska)
Jego pasją jest alpinizm jaskiniowy i świat podziemny.
Poświęcił 20 lat na spenetrowanie i zdobycie najgłębszej jaskini świata w Alpach. Ostatnio penetruje jaskinie na Wyspie Wielkanocnej.
Laureat nagrody Explorer 2000.
     
Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie (Polska)
Podróżnicy, pasjonaci fotografii. Od trzynastu lat przemierzają mało uczęszczane zakątki Azji, w tym szczególnie ulubione - indyjską część Himalajów i Jakucję.
     
  Gerhard Baur (Niemcy)
Od ponad 30 lat zajmuje się filmowaniem.
Jest reżyserem, operatorem i realizatorem filmów o tematyce górskiej, zaliczanym do grona najwybitniejszych postaci tego gatunku.
Ma w swoim dorobku ponad 70 filmów.
Zdobywca 40 prestiżowych nagród na międzynarodowych festiwalach.
Laureat nagrody Camera Extreme 2001.
     
  Borge Ousland (Norwegia)
Polarnik. Pierwszy zdobywca obu biegunów samotnie i bez wsparcia. Jest jedynym człowiekiem, który przeszedł samotnie Antarktydę. Penetrował również Himalaje, Syberię i Amerykę Północną. Autor książek i artykułów o tematyce eksploracyjnej.
Laureat nagrody Explorer 2001.
     
Reinhold Messner (Włochy)
Jeden z najznakomitszych himalaistów świata. Pierwszy zdobywca wszystkich ośmiotysięczników. Dokonał pierwszego wejścia bez tlenu i w porze monsunowej na ośmiotysięcznik. Autor wielu prestiżowych dróg i przejść w różnych masywach górskich. Ma w swoim dorobku ponad 40 książek tłumaczonych na wiele języków.
Jest deputowanym do Parlamentu Europejskiego.
Laureat nagrody Explorer 2001.
     
    Agnieszka Wroczyńska (Polska)
Studentka medycyny. Pasjonuje się podróżami. Uprawia turystykę i trekking. W ten sposób poznała Amerykę Południową,Islandię. II miejsce
w konkursie " Wielka Włóczęga ".
     
  Davorin Karnićar (Słowenia)
Ratownik górski. Uprawia narciarstwo zjazdowe, wspinaczkę skałkową, alpinizm i himalaizm.
Ma za sobą ponad 1200 wejść i zjazdów narciarskich. Do największych osiągnięć należy zaliczyć zjazd wschodnią ścianą Matterhornu, drugi zjazd z Eigeru oraz tak spektakularne wyczyny jak zjazd z Annapurny I i przede wszystkim pierwszy zjazd non-stop z Everestu
w ubiegłym roku. Słoweniec Roku 2000.
Laureat nagrody Explorer 2001.
     
  Jurek Owsiak (Polska)
Znany chyba wszystkim twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prowadzi fundację wspierającą instytucje opieki medycznej
nad dziećmi w całym kraju. Organizator wielu imprez i festiwali muzycznych. Wśród wielu licznych pasji, jest również i ta - podróże. Dotrzeć wszędzie, gdzie tylko można - to jego dewiza.

 | goście | nagrody | zawody | kronika | informacje | kontakt |